انواع مدل کامیون اسکانیا

کامیون اسکانیا بی شک جزو بهترین ماشین آلات سنگین دنیا می باشد که با عمکلرد قابل اطمینان یکی از اقتصادی ترین کامیون های کسب و کار می باشد.

کمپانی سوئدی اسکانیا یک پیشگام جهانی در زمینه راه حل های حمل و نقل است. شرکت اسکانیا در سال 1900 میلادی ر در شهذر مالمو سوئد تاسیس شد. این شرکت تولید کننده انواع کامیون و کشنده ، اتوبوس، موتورهای دیزلی و کشتی است. در حال حاضر اسکانیا یک شرکت تابع فولکس واگن می باشد.

کامیون اسکانیا در سه سری P ، G و R تولید و عرضه می شود.

بررسی کامیون اسکانیا سری P

کامیون اسکانیا سری P بیشترین تنوع را در قسمت کابین در بین خودروهای سنگین دارد و از قابلیت قرار گرفتن بر ریو شاسی های متفاوت برخوردار می باشند.  چراغ‌شور، LED اتوماتیک برای رانندگی در طول روز ظاهر زیبای این کامیون را کامل می‌کنند و نکته مهم اینجا است که این امکانات برای تمامی مدل‌های سری P اسکانیا در دسترس هستند.

به کارگیری از موتور قدرتمند باعث شده است که این مدل از اسکانیا را رقیبی جدی برای کامیون های موجود در بازار ماشین آلات سنگین قرار دهد.  به لطف شاسی به کاربرده شده می توان از آن در موارد گوناگون استقاده کردف به طور مثال شاسی مدل های اسکانیا P400 و P360 میتوان از آن به عنوان تانکر سوخت و میکسر ، کمپرسی و ترنسپورتر استفاده کرد.

کامیون سری P اسکانیا از نظر گشتاور ، حجم و قدرت یکی از محصولات ارتقا یافته اسکانیا می باشد.  به این صورت که گشتاور سری P تا حدود 2100 نیوتن متر و حجم موتور نیز تا 13 لیتر افزایش داشته است .  استفاده از بندهای افقی بیشتر با طراحی جدید در جلو پنجره و استفاده از لوگوی اسکانیا زیبایی این کامیون را دو چندان کرده است.

بررسی کامیون اسکانیا سری G

مدل های مختلف کامیون اسکانیا در بخش های صنعت و معدن ، آتش نشانی و ساختمان سازی مشغول به فعلیت می باشد.  کشنده اسکانیا G410 یکی از کامیون های این سری از اسکانیا می باشد که در ایران جزو محبوب ترین کشنده های موجود در بازار می باشد. .  چرا که این مدل از کامیون های اسکانیا از به روزترین تکنولوژی ها روز دنیا بهره برده است.

سری G اسکانیا در کشور ما جزو پرفروش ترین خودروهای موجود می باشد که با استقبال خوبی رو به رو شده است.  در پایان باید گفت که اسکانیا سری G شما را ناامید نخواهد کرد و هر آنچه که از کامیون می خواهید در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.  این کامیون به گونه ای طراحی شده است که در اشکال مختلف کاربری داشته و میتواند انجام وظیفه کند.  در حقیقت اسکانیا سری G از مدل R بزرگتر و از سری P کوچکتر هستند.

در ایران نیز مدل های مختلف آن به واسطه نماینده رسمی خود ماموت خودرو پا به بخش حمل و نقل جاده ای کشور گذاشته است.  موتورهای نصب شده به روی این سری از نظر حجم به دو نوع 9 لیتری و 13 لیتری خلاصه می شود.  کشنده G410 مجهز به یک موتور 410 اسب بخار به صورت 6 سیلندری با حجم 13 لیتر می باشد. کامیون ساز خوش آوازه اسکانیا همیشه به تولید محصولات با کیفیت و با دوام معروف می باشد.

بررسی اسکانیا سری R

برند اسکانیا یکی از کامیون سازان تحسین شده در سطح جهانی است. .  این مدل از کامیون های اسکانیا رقیبی سرسختی برای ولوو FH و مرسدس بنز آکتروس می باشد.  بدون اغراق می‌توان گفت اسکانیا سری R با خطوط مواج و طراحی تأثیرگذارش، یکی از زیباترین کامیون ها در جوزه کامیون های 44 تنی است.

سال 2011 به دلیل کیفیت بالا لقب کامیون سال را از آن خود کرد.  این بازنگری هم در بدنه ظاهری و هم در خصوصیات فنی آن بوده است.  مدل جدید این کشنده دارای پنل های جانبی است که به صورت استاندارد ارائه می‌شوند و با بدنه همرنگ هستند.  کامیون سری R اسکانیا در رده کامیون های 44 تن قرار دارد.